واکنش بولتون به تحریم اندیشکده آمریکایی توسط ایران

به گزارش وبلاگ LED اپل، فارس نوشت:جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا در پیامی در توئیتر به اقدام اخیر جمهوری اسلامی ایران در تحریم بنیاد دفاع از دموکراسی آمریکا و رئیس آن پرداخت.

واکنش بولتون به تحریم اندیشکده آمریکایی توسط ایران

وی در این پیغام توئیتری نوشت: تهدید ایران علیه اندیشکده آمریکا و رئیس آن غیر قابل قبول است. اف دی دی کار بسیار بزرگی را در فاش کردن فعالیت های فاسدانه و مخرب ایران داشته و من تردید دارم که این اقدام فریبنده باعث بازدارنگی آنها گردد.

مشاور امنیت ملی آمریکا در ادامه نوشت: ایران برای هرگونه اقدامی که به اف دی دی یا هر آمریکایی آسیب برساند مسئول خواهد بود.

هفته پیش نیز سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با انتشار یک بیانیه به قرار دادن اندیشکده بنیاد دفاع از دموکراسی ها مستقر در واشنگتن و مدیر آن در لیست تحریم های ایران واکنش نشان داد و گفت که واشنگتن این تهدیدات را جدی تلقی نموده و درباره به خطر افتادن امنیت هر آمریکایی، ایران را مسئول می شناسد.

وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران شنبه گذشته، بنیاد دفاع از دموکراسی ها(اف دی دی) و مدیر آن را با استناد به قانون مقابله با نقض حقوق بشر و اقدامات ماجراجویانه و تروریستی آمریکا در منطقه در فهرست تحریمی جمهوری اسلامی ایران قرار داد.

در بخشی از بیانیه وزارت خارجه ایران در شرح این اقدام آمده است: با عنایت به اینکه موسسه آمریکایی با نام متقلبانه بنیاد دفاع از دموکراسی ها - و به ویژه مارک دوبوویتس مدیر این بنیاد - آگاهانه و عامدانه به وسیله اقداماتی از قبیل فراوری و انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابیگری و کارزار تبلیغاتی منفی به نحوی موثر در طراحی، اعمال و تشدید اثرات تروریسم مالی علیه کشورمان مشارکت داشته و دارند؛ و به شکلی جدی و فعال در جهت آسیب وارد کردن به امنیت و منافع حیاتی مردم ایران کوشش نموده و می نمایند.

23311

منبع: خبرآنلاین

به "واکنش بولتون به تحریم اندیشکده آمریکایی توسط ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش بولتون به تحریم اندیشکده آمریکایی توسط ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید