مقالات گردشگری

با دیدن این تصاویر شما هم شک می کنید،احتمالا که نه،حتما!

همانطور که استفاده از فتوشاپ انقلابی در زمینه ادیت عکسها بوجود آورد ، از همان طرف هم ما را در تشخیص عکس های واقعی و غیرواقعی دچار تردید کرد.

5 آذر 1398

ظروف مصرفی لالجین سرب ندارد ، درصد سرب سفال لالجین برای انسان مضر نیست

خبرنگاران : محمدرضا قادری، مدیر میراث فرهنگی شهر لالجین درباره وضعیت استفاده سرب در سفال های لالجین گفت: در گذشته از سرب در ظروف مصرفی استفاده می کردند، ولی اکنون دو سه سال است که در جریان جهانی شدن این شهر، دیگر کمتر از سرب استفاده می شود.

29 آبان 1398

اسامی 54 بنای تاریخی آماده واگذاری ، هتل ایران رشت هم واگذار می شود

مدیرعامل و رییس هیئت مدیره صندوق احیاء و بهره برداری از بناها و اماکن تاریخی و فرهنگی، به منظور افزایش مشارکت عمومی، توسعه فضای رقابتی، ارتقاء سطح شفافیت و تنویر افکار عمومی در واگذاری های تشکیلات متبوع خود، فهرست 54 بنای آماده واگذاری را گفت.

14 آبان 1398

همه چیز درباره قطار اتوبوسی صبا

یکی از قطارهای خوبی که در ناوگان حمل و نقل ریلی ایران وجود دارد، قطار اتوبوسی صبا از شرکت رجا است. این قطار بر عکس تصور خیلی ها از امکانات قطارهای اتوبوسی، وسیله ای راحت برای سفر با قطار مخصوصا برای کسانی است که زیاد در بین مسیرهای خاصی مثل مشهد و رشت رفت...

9 آبان 1398

جلسه شورای امنیت سازمان ملل درباره سوریه لغو شد

عدم حضور گیر پدرسون نماینده سازمان ملل در امور سوریه، این بار موجب لغو جلسه شورای امنیت سازمان ملل شد.

3 آبان 1398

درخواست اعتبار 200 میلیاردی برای اطفاء حریق موزه ها

معاون میراث فرهنگی وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برای ایمن سازی و بهسازی و اطفاء حریق موزه های کشور، اعتبار 200 میلیارد تومانی درخواست کرد.

26 مهر 1398

یادداشت، هدیه استارتاپ ها برای مردم

رئیس مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور در یادداشتی برطرف نیازهای جامعه و رفاه را هدیه استارتاپ ها برای مردم دانست.

25 مهر 1398

معرفی فرودگاه بین المللی زوارتنوتس ایروان

فرودگاه زوارتنوتس ایروانفرودگاه زوارتنوتس ایروان (Zvartnots International Airport) در شهر زوارتنوتس نزدیک به پایتخت ارمنستان؛ ایروان قرار گرفته است. این فرودگاه که به فرودگاه ایروان نیز معروف است، مقر اصلی شرکت هواپیمایی ارمنستان است که سال 1961 در 12 کیلومتری غرب...

20 مهر 1398

مسافری بین دو آستارا ؛ سه منات می دهند و کلی از ایران خرید می نمایند ، مسافران جمهوری آذربایجان در بازارچه مرزی گیلان

نصف فامیل های مان ماندند آن طرف شهر. یک رودخانه و یک پل بین ماست با این همه چون نمی توانیم راحت تردد کنیم ارتباطاتمان با فامیل کم شده. یک عمه دارم که سال هاست ندیده ام و در آستارای آن سمت زندگی می نماید. روزی روزگاری همه اهالی یک شهر بودیم. الان هم اهل یک...

13 مهر 1398

وزیر خارجه فرانسه: هدف از دعوت ظریف روبرو کردن وی با ترامپ نبود

وزیر امور خارجه فرانسه تأکید کرد انگیزه دولت متبوعش از دعوت وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به فرانسه، روبرو کردن وی با رئیس جمهور آمریکا نبوده است.

11 مهر 1398

رایزنی های 10 ساعته ایران و فرانسه در پاریس

رایزنی های کارشناسان ارشد ایران و فرانسه در پاریس به ریاست عراقچی بیش از 10 ساعت به طول انجامید و جزییات سناریوهای محتمل برای پیشبرد ابتکار مطرح شده بین روسای جمهور 2 کشور بررسی شد.

10 مهر 1398

گردشگری محور همکاری ایران و عراق خواهد بود ، تشکیل اتحادیه بین المللی برای بازگرداندن اشیای تاریخی به سرقت رفته

وزیر فرهنگ و گردشگری عراق با اشاره به محورهای همکاری ایران و عراق گفت: گردشگری یکی از مهمترین محورهای همکاری بین دو کشور خواهد بود.

8 مهر 1398

برگزاری روزفرهنگی شهرستان فلاورجان درنوروزگاه اصفهان

مدیرکمیته فرهنگی ستادسفر اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان ازبرگزاری روزفرهنگی شهرستانفلاورجان درنوروزگاه اصفهان درمجموعه جهانی کاخ چهلستون خبرداد.

7 مهر 1398

با لقب شهرهای مختلف ایران آشنا شوید

شهرهای مختلف ایران لقب های متنوعی دارند که در این گزارش برایتان نام خواهیم برد.

6 مهر 1398

10 درصد داروی کشور را آذربایجان شرقی تامین می نماید

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: نزدیک به 650 داروخانه و شرکت داروسازی در استان داریم و شش الی 10 درصد داروهای کشور را ما تامین می کنیم.

4 مهر 1398

برگزاری جشنواره فرهنگی ورزشی عشایر گامی در جهت توسعه گردشگری در خراسان شمالی

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی با اشاره به برگزاری جشنواره ملی فرهنگی ورزشی عشایر در محل ارگ تاریخی بلقیس اسفراین، این جشنواره را گامی در جهت توسعه گردشگری عشایر برشمرد.

31 شهریور 1398

آشنایی با جذاب ترین موزه های آنکارا

اگر به تاریخ علاقمند هستید و قصد سفر به آنکارا را دارید، با موزه های دیدنی و بی نظیر این شهر که نباید بازدید آن ها را از دست دهید، آشنا شوید.

30 شهریور 1398

رایزنی های دیپلماتیک برای توسعه گردشگری در باکو

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل از انجام رایزنی ها و گفتگوهای دیپلملتیک برای توسعه گردشگری استان اردبیل در نمایشگاه بین المللی گردشگری آذربایجان در شهر باکو اطلاع داد.

29 شهریور 1398

نخستین جشنواره زردک خرانق اردکان برگزار گشت

نخستین جشنواره زردک به منظور شناساندن ظرفیت و پتانسیل های روستای هدف گردشگری خرانق چهارشنبه 28 آذرماه 97 با حضور مسئولان استان و شهرستان اردکان در کاروانسرای روستای تاریخی خرانق برگزار گشت.

28 شهریور 1398

آغاز کلاس های آموزش زیورآلات سنتی در شهرستان خواف

مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری شهرستان خواف از شروع کلاسهای آموزش مقدماتی ساخت زیورآلات سنتی اطلاع داد.

27 شهریور 1398
تعداد: (94)