علم و تکنولوژی

گوشی های جدید غیر هوشمند نوکیا

شرکت اچ ام دی گلوبال که چندی پیش امتیاز فراوری تلفن همراه با برند فنلاندی نوکیا را خریداری کرد، روز گذشته دو گوشی غیرهوشمند جدید نوکیا 125 و نوکیا 150 را معرفی کرد . هر دوی این موبایل ها به نمایشگر 2.4 اینچی QVGA مجهز هستند و بدنه ای ساده و یکدست از جنس پلی...

21 تیر 1399

دریاچه عروس؛ دریاچه ای دو رنگ در یکی از سرسبزترین استان های کشور

این روز ها و پس از شیوع ویروس کرونا انسان ها تا اندازه ای محدود و از حضور در دامن طبیعت منع شده اند، اما می توان در چنین فرصتی به یاری فضای مجازی و تکنولوژی های نوین به گوشه گوشه کشور و دنیا سر زد و دقایقی هر چند کوتاه از دیدن جاذبه های طبیعی و تاریخی آن...

20 تیر 1399

ثبت دوره های کاردانی و کارشناسی درخواستی مراکز آموزش علمی کاربردی برای پذیرش مهرماه 99 شروع شد

معاون آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی از شروع ثبت دوره های کاردانی و کارشناسی درخواستی مراکز آموزش علمی کاربردی برای پذیرش مهرماه 99 اطلاع داد.

12 تیر 1399

جزییات فروش سهام باقی مانده دولت در 5 بانک و بیمه

وزارت امور مالی و دارایی به وسیله این واگذاری، به نمایندگی از دولت، به جامانده سهام خود در بانک های ملت، تجارت و صادرات ایران و بیمه های البرز و اتکایی امین را واگذار خواهد نمود

6 تیر 1399

مراقبت از سلامت مراجعه کنندگان در یکی از بیمارستان های خصوصی تهران

بیماری کرونا که اواخر سال 2019 از چین آغاز شد حالا به مشکل همه کشور ها تبدیل شده است. کرونا علاوه بر تبعات بهداشتی، اوضاع مالی کشور ها را تحت تاثیر قرار داده و نیمی از جمعیت دنیا را خانه نشین نموده است.

24 خرداد 1399

ایجاد خط فراوری جدید اتانولی برای مقابله با کرونا

یک شرکت دانش بنیان نسبت به خطوط فراوری اتانولی اقدام نموده که با حداقل هزینه و حداکثر سرعت امکان بهره برداری دارد.

23 خرداد 1399

حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی از 70 شرکت سازنده تجهیزات پزشکی در بحث کرونا

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی از حمایت این صندوق از 70 شرکت سازنده تجهیزات پزشکی در حوزه پیشگیری و مقابله با کرونا اطلاع داد.

20 خرداد 1399

تقویت بازار سیاه دارو با تجویز غیرمنطقی فاویپیراویر ، کرونا از ویروس ترامپ خطرناک تر نیست

سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه هنوز نتایج قطعی اثر داروی فاویپیراویر برای درمان کرونا ثابت نشده است، گفت: تجویز آن توسط بعضی پزشکان باعث مراجعه بیمار به بازار سیاه می گردد.

11 خرداد 1399

رزم حسینی: خراسان رضوی همچنان در شرایط قرمز است

خبرنگاران/خراسان رضوی استاندار خراسان رضوی گفت: بنا به گزارش های کمیته علمی ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا، استان همچنان در شرایط قرمز قرار گرفته است.

2 خرداد 1399

اطلاعات کاربران اپلیکیشن های وی پی ان و بلاکر در دسترس هکرها قرار می گیرد

برنامه هایی با عنوان وی پی ان امنیت کاربران را به شدت در معرض خطر قرار داده و فرصت مناسبی در اختیار هکرها می گذارد.

31 اردیبهشت 1399

با این اصول تغذیه، با کرونا خداحافظی کنید

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: نقش تغذیه در پیشگیری از کرونا بسیار حائز اهمیت است زیرا بایدبرای شکست کرونا سیستم ایمنی بدن را تقویت کنیم.

24 اردیبهشت 1399

مزایای سفر با بچه ها و چگونگی به آرامش رسیدن با آنها

سفر کردن اتفاقی خارق العاده ای بوده که زندگی انسان ها را متحول می کند. بیرون آمدن از زندگی یکنواخت و روزمره و ماجراجو بودن باعث می شود زنده شویم و بهترین اوقات زندگی خود را تجربه کنیم. سفر کردن با بچه ها، بویژه بچه ها کم سن و سال می تواند یک تجربه ترسناک...

22 اردیبهشت 1399

داستان هایی که در سینما گل کردند

خبرگزاری ایسنا نوشت: داستان کوتاه ژانری است برای زندگی مدرن. در تعریف آن آمده داستانی که در یک نشست بتوان خواند؛ این یعنی داستانی که کوتاه است و نویسنده برای پروراندن شخصیت ها، صحنه ها، نقطه اوج، ایجاد تعلیق و کشاندن خواننده به درون داستان وقت زیادی...

19 اردیبهشت 1399

اسرار رفتار هایی از انسان که علم توضیحی برای آن ها ندارد

در این مقاله، برخی از اسرار رفتار های انسان را بیان خواهیم کرد که علم نمی تواند توضیحی برای آن ها بدهد. ده چیز که در مورد انسان ها درک نمی کنیم.

19 اردیبهشت 1399

ویروس کرونا پای دارا خسروشاهی را به یک پرونده شکایت باز کرد

دارا خسروشاهی مدیرعامل اوبر متهم شده است که برای تشخیص ویروس کرونا در رانندگان شرکت خود سخت گیری بیش از حد به خرج می دهد و همین موضوع باعث می گردد نه تنها جان آنها به خطر بیفتد، بلکه از حقوق خود در دوران قرنطینه محروم شوند.

18 اردیبهشت 1399

وعده اوبر برای کارمندان کرونایی: به رانندگان قرنطینه شده غرامت پرداخت می گردد

شرکت اوبر که این روزها از سوی بسیاری از مقامات ایالات متحده و کاربران تحت فشار قرار گرفته بود، انتها رسما گفت اگر رانندگان این شرکت انلاین تاکسی رانی در قرنطینه ابتلا به کرونا باشند، به آنان غرامت پرداخت می نماید. اغلب منتقدان اوبر، این شرکت را به بی...

6 اردیبهشت 1399

طیبی: جای خالی یک نهاد متولی استفاده از فناوری بومی در بدنه اجرایی کشور، 40 هزار شغل پایدار خرد و خانگی در 31 استان ایجاد می گردد

رئیس جهاد دانشگاهی یکی از مهم ترین اشکالات چرخه فراوری تا کاربرد فناوری در کشور را نبود متولی توسعه و کاربرد فناوری می داند تا اگر یک فناوری باکیفیت و قابل رقابت فراوری شد اما استفاده نشد، این متولی پیگیری و مطالبه گری کند.

3 اردیبهشت 1399

ارتباطات مخفیانه ترامپ با طالبان صدای افسر اطلاعاتی پیشن سیا را درآورد

سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید در دوران ریاست جمهوری اوباما در صفحه توییتری نوشت: رییس جمهوری آمریکا با یکی از سران طالبان تماس تلفنی داشته و مردم آمریکا باید به وسیله طالبان در جریان این خبر قرار گیرند.

1 اردیبهشت 1399

تکلیف برگزاری آزمون های گروه پزشکی امروز 4 اسفند ماه معین می گردد

رئیس مرکز سنجش و اموزش پزشکی گفت: امروز 4 اسفند ماه در کمیته علمی و ستاد قرارگاه کرونا وزارت بهداشت درباره شرایط برگزاری آزمون ها تصمیم گیری خواهد شد.

19 فروردین 1399

آزمایش ادرار این سرطان را 10 سال زودتر تشخیص می دهد

آزمایش ساده ادرار می تواند 10 سال قبل از بروز یک نوع سرطان به شناسایی افراد در خطر کمک کند و از این طریق میزان بقای پس از ابتلا را افزایش دهد.

19 فروردین 1399
تعداد: (120)