اخبار اقتصادی

نخست وزیر ژاپن شرایط اضطرار ملی اعلام کرد

دولت ژاپن به دلیل افزایش همه گیری ویروس کرونا در این کشور شرایط اضطراری ملی گفت.

9 خرداد 1399

آشنایی با خواص پیاز و پیاز درمانی

از قدیم آب پیاز به اکسیر شفابخش شهرت داشته است. یاری به هضم غذا، کاهش قند خون، جلوگیری از سرماخوردگی و ... از جمله خواص پیاز و آب پیاز هستند.

5 خرداد 1399

با جدیت پیگیر فرایند درمان سه کشتی گیر بیمار هستیم

به گزارش خبرنگاران، حسن رنگرز سخنگوی فدراسیون کشتی با بیان این مطلب افزود: فدراسیون کشتی در راستای انجام تکالیف و وظایف قانونی و انسانی خود در خصوص جامعه کشتی، پیگیری های خاص و مرتبط را انجام می دهد و به همین دلیل پیگیری های لازم را در خصوص سه کشتی گیری...

29 اردیبهشت 1399

دورکاری 75 درصدی کارکنان دولت در لرستان

استاندار لرستان گفت: دستگاه های اجرایی و اداره های استان با توجه به شرایط کنونی تا 75 درصد از نیروهای خود را به مرخصی و دورکاری بفرستند.

23 اردیبهشت 1399

1000 شعبه بزرگترین بانک آمریکا تعطیل شد ، حضور جدی کرونا در جی چی مورگان

به گزارش تجارت نیوز، به نقل از رویترز، بانک جی پی مورگان با صدور بیانیه ای از تعطیلی موقت بیش از هزار شعبه خود در سراسر آمریکا به دلیل شیوع کرونا و حفظ اطمینان از سلامت کارکنان خود خبر داد. جهار هزار شعبه دیگر نیز که باز خواهند بود ساعات کاری خود را کاهش...

21 اردیبهشت 1399

اسرار رفتار هایی از انسان که علم توضیحی برای آن ها ندارد

در این مقاله، برخی از اسرار رفتار های انسان را بیان خواهیم کرد که علم نمی تواند توضیحی برای آن ها بدهد. ده چیز که در مورد انسان ها درک نمی کنیم.

19 اردیبهشت 1399

غفاری: نهادهای دولتی در مجمع فدراسیون فوتبال حاضر نشوند، درباره لیگ ایران به دیگران نگاه کنیم

نایب رئیس سابق کمیته مسابقات AFC می گوید طبق نظر فیفا، نهادهای دولتی از جمله وزیر ورزش نباید در مجمع بعدی فدراسیون فوتبال حاضر شوند.

14 اردیبهشت 1399

شروع توزیع 20 تن شکر دولتی در صومعه سرا

خبرنگاران/گیلان رئیس اداره صمت صومعه سرا از شروع توزیع 20 تن شکر با نرخ مصوب دولتی در سطح این شهرستان اطلاع داد و گفت: این مقدار شکر به تدریج در این واحدها توزیع خواهد شد.

14 اردیبهشت 1399

آخرین شرایط بازار خودرو با شیوع ویروس کرونا

خبرنگاران: این روزها شیوع ویروس کرونا بسیاری از کسب و کارها را تحت شعاع قرار داده و به این مشاغل زیان وارد کرده است. بازار خودرو هم که تا یک ماه پیش شاهد اوج گیری قیمت ها بود، این روزها با کاهش نسبی قیمت ها روبرو بود، اما همچنان بسیاری از افراد...

12 اردیبهشت 1399

گزارش، عظیم ترین حزب مخالف اردوغان در آستانه تغییر

با آن که مدت کوتاهی به برگزاری کنگره حزب جمهوری خلق باقی مانده٬ هنوز در خصوص تغییر مشی سیاسی و همچنین احتمال تغییر رهبر حزب٬ اطلاعاتی به بیرون درز نکرده است.

7 اردیبهشت 1399

طیبی: جای خالی یک نهاد متولی استفاده از فناوری بومی در بدنه اجرایی کشور، 40 هزار شغل پایدار خرد و خانگی در 31 استان ایجاد می گردد

رئیس جهاد دانشگاهی یکی از مهم ترین اشکالات چرخه فراوری تا کاربرد فناوری در کشور را نبود متولی توسعه و کاربرد فناوری می داند تا اگر یک فناوری باکیفیت و قابل رقابت فراوری شد اما استفاده نشد، این متولی پیگیری و مطالبه گری کند.

3 اردیبهشت 1399

خبرنگاران تمامی مکاتبات با سازمان برنامه و بودجه به صورت الکترونیکی انجام گردد

تهران - خبرنگاران - معاون توسعه منابع انسانی و پشتیبانی سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: تمامی مکاتبات مربوط به این سازمان فقط به صورت الکترونیکی و به وسیله شبکه پیغام دولت صورت گیرد.

28 فروردین 1399

نیویورک تایمز: ترامپ نظام سلامت آمریکا را بدتر کرده است

یک روزنامه مشهور آمریکایی نوشته سیاست های ترامپ باعث شده تا نظام سلامت آمریکا در شرایط بدتری قرار بگیرد.

20 فروردین 1399

یاری 11 میلیارد ریالی خراسان جنوبی ها به سیل زدگان سیستان

خبرنگاران/خراسان جنوبی مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: یاری های نقدی مردم استان به سیل زدگان سیستان و بلوچستان حدود 11 میلیارد ریال بوده که رتبه پنجم کشوری در ارسال یاری ها را به خود اختصاص داده است.

12 فروردین 1399

شرکت در انتخابات مهم است و دقت در انتخابات مهم تر!

شخصی باید صندلی نمایندگی مجلس را کسب کند که اساسا بداند کار مجلس چیست و قاعدتا از نماینده ای که برای سلفی دریافت با موگرینی لَه لَه می زند نمی گردد انتظار داشت برجام را بخواند بعد رای دهد.

8 فروردین 1399

قولنامه سوءتفاهمی قانونی

در بیشتر کشورهای توسعه یافته مالی، مالیات مهم ترین ابزار تامین مالی دولت است. همچنین مالیات در بازتوزیع منابع و ثروت در جامعه و در نتیجه ایجاد ثبات و رشد مالی نقش بسزایی دارد. کشورهای توسعه یافته غالبا برای تامین بودجه بر مالیات تکیه دارند.

4 فروردین 1399

نشست کمیته فنی اوپک پلاس برای بررسی ویروس کرونا

کمیته فنی اوپک و متحدانش به منظور بررسی اعمال کاهش تولید بیشتر در واکنش به شیوع ویروس کرونا ممکن است سه شنبه و چهارشنبه هفته جاری یک نشست در سطح نمایندگان برگزار کند.

1 فروردین 1399

بازار داغ خرمای کرمان در آستانه ماه رمضان

خبرنگاران: نخلستانهای استان کرمان در حالی نیمی از محصول خرمای کشور را تامین می نماید که در آستانه ماه رمضان تکاپو برای بازاریابی بین المللی به خصوص در کشورهایی مانند روسیه، چین و هند شدت گرفته است.

28 بهمن 1398

مرحله اول طرح پویاسازی رمز دوم آغاز شد ، رمزهای دوم دائمی چه زمانی غیر فعال می شوند؟

بالاخره با گذر از اطلاع رسانی ها و اتفاقات مختلف درحوزه شبکه بانکی, امروز اول دی اجرای طرح استفاده از رمز دوم پویا کلید خورد.

19 بهمن 1398

سنایی: شاید تا چند وقت دیگر تعهدی برای ایران در برجام باقی نماند

فارس نوشت: مهدی سنایی در آخرین مصاحبه خود به عنوان سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسکو، ضمن تشریح روابط عمیق ایران و روسیه، گفت در صورتی که تحریم های آمریکا و بی عملی اروپا ادامه یابد، ایران پس از مدتی اجرای برجام را متوقف می کند.

16 بهمن 1398
تعداد: (127)