همایشها و نمایشگاه ها

ثبت امواج گرانشی حاصل از برخورد دو سیاهچاله با جرم های متفاوت

کشف امواج گرانشی در سال 2015 همچون باز شدن پنجره ای جدید رو به کیهان بود. امواجی که وجودشان در نظریه نسبیت عام اینشتین پیش بینی شده بود و پس از یک قرن بالاخره دانشمندان پیروز به ثبت آن ها شدند. از آن زمان تا کنون اخترشناسان توانسته اند امواج گرانشی حاصل از...

28 خرداد 1399

برندگان جوایز عکس جهانی سونی 2020

با هدف حمایت از بهترین عکاسان منطقه ای در بیش از 60 کشور در سراسر دنیا، جوایز عکاسی دنیای سونی، فهرست برندگان سال 2020 خود را از تعداد بیش از 190000 عکس، منتشر نموده است.

25 خرداد 1399

نخست وزیر ژاپن شرایط اضطرار ملی اعلام کرد

دولت ژاپن به دلیل افزایش همه گیری ویروس کرونا در این کشور شرایط اضطراری ملی گفت.

9 خرداد 1399

عربستان سعودی از اولین مورد فوتی بر اثر ویروس کرونا اطلاع داد

وزارت بهداشت سعودی گفت که اولین مورد فوتی بر اثر ابتلا به ویروس جدید کرونا ثبت شده است.

23 اردیبهشت 1399

راه حل های قطع چرخه انتقال کرونا

در گفت و گوی رئیس مجلس با استانداران خراسان رضوی، مازندران، آذربایجان شرقی، خوزستان و مجمع خیرین قم، راه چاره های قطع چرخه انتقال کرونا آنالیز شد.

16 اردیبهشت 1399

آخرین شرایط بازار خودرو با شیوع ویروس کرونا

خبرنگاران: این روزها شیوع ویروس کرونا بسیاری از کسب و کارها را تحت شعاع قرار داده و به این مشاغل زیان وارد کرده است. بازار خودرو هم که تا یک ماه پیش شاهد اوج گیری قیمت ها بود، این روزها با کاهش نسبی قیمت ها روبرو بود، اما همچنان بسیاری از افراد...

12 اردیبهشت 1399

خبرنگاران انتظار گلدن استیت برای بازگشت ستاره و باخت برابر لیکرز

تهران- خبرنگاران- تیم بسکتبال گلدن استیت که فصلی کابوس وار را پشت سر می گذارد همچنان منتظر بازگشت ستاره اش است تا بتواند جلوی باخت های پیاپی خود را بگیرد.

25 فروردین 1399

رشد 42 درصدی تعداد عناوین نشریات داخلی

خبرنگاران: فضای مطبوعاتی کشور طی 4 سال اخیر شاهد رشد 42 درصدی تعداد عناوین نشریات داخلی و رشد 166 درصدی صدور تعداد مجوز چاپ و توزیع نشریات بوده است.

16 فروردین 1399

رییس اتحادیه املاک : نمایشگاه سال جاری را تائید نمی کنیم

رییس اتحادیه مشاوران املاک گفت : با توجه به سابقه نمایشگاه املاک و مستغلات که یکی از مهم ترین خروجی های آن فروش آپارتمان در دوبی ، ترکیه ، قبرس و سایر کشور ها است ، نمایشگاه سال جاری را تایید نمی کنیم و نقشی در آن نداریم.

3 فروردین 1399

اصفهان و تبریز ثبت جهانی می شوند

معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت که دو شهر اصفهان و تبریز در شورای جهانی صنایع دستی (WCC) ثبت می شوند.

10 اسفند 1398

نمایش اولین پوسترها از اولین نمایشگاه های گالری ها

نمایشگاهی از پوسترهایی از اولین نمایشگاه های افتتاح شدۀ گالری ها از سال های 1327 تا سال 1367 افتتاح می گردد.

7 بهمن 1398

حضور نمایندگان خراسان رضوی در جشنواره فرهنگ اقوام گلستان

مدیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قوچان گفت: سمیه روحانی و منیره کوهستانیان هنرمندان قوچانی با برپایی سیاه چادر به نمایندگی از خراسان رضوی در جشنواره اقوام گلستان حضور یافتند.

17 دی 1398

صندلی دندانپزشکی ایران در جهان، رتبه سوم ارتودنسی در منطقه و هفتم داروسازی در جهان

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، صندلی رشته دندانپزشکی ایران را در دنیا بالاتر رشته پزشکی کشور دانست.

8 دی 1398

تشخیص سرطان سینه با آزمایش خون؟!

اما متخصص هایی که در این مطالعه مشارکت نداشته اند، می گویند باید در خصوص نتایج آن با احتیاط اظهار نظر کرد و برای خلق روشی که در تشخیص زودهنگام سرطان پیروز باشد باید مطالعات بیشتری انجام داد.

7 دی 1398

چهره برتر صنعت قیر و آسفالت ایران را بشناسید

دکتر فریدون مقدس نژاد، عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر از سوی مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی به عنوان چهره برتر صنعت قیر و آسفالت ایران در سال 1398 انتخاب شد.

25 آذر 1398

نخستین کارگاه هزار سال مدرسه شیعی در آلمان انتها یافت

به گزارش خبرنگاران، نخستین کارگاه مطالعات شیعه پژوهی با عنوان هزار سال مدرسه شیعی، که به همت رایزنی فرهنگی ایران در آلمان و با همکاری مرکز مطالعات فرهنگی - بین المللی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در برلین برگزار شده بود، 15 مهرماه به کار خود انتها...

16 آذر 1398

تحریم های آمریکا علیه ترکیه ادامه خواهد یافت

به گزارش خبرنگاران به نقل از جورزالیم پست، لیندسی گراهام و وان هالن، دو سناتور برجسته آمریکایی در واکنش به توقف موقت جنگ ترکیه علیه شمال سوریه اعلام نموده اند که همچنان مصمم هستند تا طرح های تحریمی علیه ترکیه را به پیش ببرند.

9 آذر 1398

بودجه آموزش عالی در لایحه 96 منجر به کاهش رشد علمی خواهد شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از دانشگاه مازندران، ابراهیم صالحی عمران، رییس انجمن آموزش عالی ایران با اشاره به صندلی آموزش عالی در لایحه بودجه سال 1396 بودجه سال 96 را نقد کرد که به توضیح زیر است :

7 آذر 1398

12 میلیارد ریال خرید از یازدهمین نمایشگاه کتاب خراسان شمالی

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی گفت: مردم خراسان شمالی در یازدهمین نمایشگاه کتاب استان، پنج میلیارد و500 میلیون ریال کتاب به وسیله بن و حدود شش میلیارد و 500 میلیون ریال هم بدون اخذ بن مبادرت به خرید کتاب کردند.

24 آبان 1398

گزارش، واکنش رسانه های سعودی به عملیات نصر من الله؛ از سکوت تا خبرسازی و انکار

رسانه های سعودی به طور هدفمند و همه جانبه به انکار عملیات بزرگ نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن در نجران با عنوان نصر من الله با هدف فریب افکارعمومی عربستان و منطقه روی آورده اند.

17 آبان 1398
تعداد: (47)