گنج زاده:کاراته وان ژاپن تجربه ای شبیه به المپیک خواهد بود، ملی پوشان کاراته به بلوغ فکری رسیده اند

به گزارش وبلاگ LED اپل، سجاد گنج زاده، ملی پوش کاراته ایران گفت: برگزاری مرحله پنجم لیگ جهانی کاراته وان در محل برگزاری مسابقات المپیک باعث خواهد شد تجربه ای مانند رقابت در المپیک را کسب کنیم.

گنج زاده:کاراته وان ژاپن تجربه ای شبیه به المپیک خواهد بود، ملی پوشان کاراته به بلوغ فکری رسیده اند

سجاد گنج زاده در گفت و گو با خبرنگار ورزشی وبلاگ LED اپل، با ابراز رضایت از عملکرد خود در مراحل گذشته مسابقات لیگ برتر کاراته وان گفت: خدا را شکر در چهار مرحله گذشته لیگ برتر کاراته وان پیروز به کسب دو مدال طلا و دو مدال برنز شدم و در حال حاضر نفر اول وزن 84+ کیلوگرم (گرندوینر) هستم. امیدوارم در سه مرحله باقیمانده نیز نتایج خوبی به دست بیاوریم تا در ابتدا امتیازات خوبی برای دستیابی به سهمیه المپیک کسب و در ادامه بتوانم عنوان گرندوینری را حفظ کنم.

وی راجع به برگزاری این مرحله از مسابقات لیگ برتر کاراته وان در ژاپن، محل برگزاری المپیک 2020 گفت: واقعاً حضور در المپیک شرایط خاصی دارد که فکر می کنم تا روز برگزاری مسابقات نتوانیم این موضوع را درک کنیم. از طرفی مسابقه دادن در فاصله یک سال تا المپیک در محل برگزاری این مسابقات، باعث خواهد شد تا بار روانی بازیکنانی که پیروز به کسب سهمیه می شوند، کم گردد. این مرحله از مسابقات لیگ دنیای به نوعی تجربه ای شبیه به المپیک خواهد بود.

دارنده یک مدال طلا و دو نقره دنیا درباره شرایط روحی و روانی بازیکنان گفت: خاصیت خوب بازیکنان تیم ملی این است که سعی می نمایند انرژی های مثبت را بگیرند و از انرژی های منفی نیز برای اثبات خود استفاده نمایند. خدا را شکر یکی از اعضای تیمی هستم که به بلوغ فکری رسیده است. واقعاً انرژی مثبت مردم و جامعه ورزش باعث می گردد تا ما قدم های محکم تری را در جهت سختی که در پیش داریم، برداریم.

گنج زاده در خصوص اینکه بهمن عسگری او را الگوی خود دانسته است، تأکید کرد: بهمن نسبت به من لطف دارد و این موضوع را چند وقتی بود که به خود من نیز می گفت. با توجه به دوستی و رفت و آمد خانوادگی، در ابتدا فکر می کردم او به شوخی این موضوع را عنوان می نماید، اما همواره می گفت صحبت هایش جدی است. وقتی مصاحبه او را خواندم واقعاً برای من جای غرور داشت که به قدری دوستان خوبی بودیم که از یکدیگر چیزهای زیادی یاد گرفتیم. واقعیت این است، من نیز از او چیزهای زیادی مانند رفتار حرفه ای را یاد گرفتم و به نوعی الگوی من نیز بوده است. خدا را شکر می کنم یک هم اتاقی و دوست خوب دارم که می توانم از او چیزی یاد بگیریم و باعث پیشرفت هم بشویم.

وی درباره روابط خوب بازیکنان هم وزن در تیم ملی کاراته مطرح نمود: بازیکنان ما از انتخابی های داخلی کسب سهمیه نخواهند کرد و باید در میادین بین المللی خوب باشند تا عضو تیم ملی شوند. این مسئله یکی از دلایل دوستی بازیکنان با یکدیگر است. تمام بچه های تیم ملی در حال حاضر از بهترین های لیگ های دنیای هستند. یکسری دیگر از بچه های نیز خوب بودند، اما نتوانستند مانند بچه های فعلی در مسابقات خارجی نتیجه بگیرند.

ملی پوش کاراته ایران گفت: وقتی انتخاب افراد به این شکل است، دوستی ها نیز بیشتر می گردد. صد درصد حضور بازیکن هم وزن باعث می گردد رو به جلو حرکت کنیم و استاد هروی نیز این قضیه را به خوبی مدیریت نموده که باعث شده است رقابت سالمی بین بچه ها شکل بگیرد و همه یکدیگر را به جلو هُل بدهند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "گنج زاده:کاراته وان ژاپن تجربه ای شبیه به المپیک خواهد بود، ملی پوشان کاراته به بلوغ فکری رسیده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گنج زاده:کاراته وان ژاپن تجربه ای شبیه به المپیک خواهد بود، ملی پوشان کاراته به بلوغ فکری رسیده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید