پیشنهاد آمریکایی خسرویار در آستانه قهرمانی آسیا؛ شوک مثبت یا منفی؟

به گزارش وبلاگ LED اپل، اقدام سرمربی تیم ملی فوتبال دختران جوان ایران در تایید داشتن پیشنهاد از لیگ برتر آمریکا در آستانه مرحله دوم مسابقات قهرمانی آسیا نگرانی هایی را در خصوص تاثیر منفی بر عملکرد تیم ملی به وجود آورده است.

پیشنهاد آمریکایی خسرویار در آستانه قهرمانی آسیا؛ شوک مثبت یا منفی؟

به گزارش وبلاگ LED اپل، روز شنبه، 31 فروردین ماه نشست خبری کتایون خسرویار، سرمربی تیم ملی فوتبال دختران جوان برگزار شد تا آخرین وضعیت تیم ملی قبل از اعزام به مرحله دوم مسابقات قهرمانی آسیا تشریح شود. اما درست چند ساعت قبل از برگزاری این نشست، خبری مبنی بر پیشنهاد یک باشگاه آمریکایی برای جذب کتایون خسرویار در خروجی برخی از رسانه ها قرار گرفت.

خسرویار نیز در نشست خبری با تأیید این خبر گفت: در حال حاضر تمرکزم روی تیم ملی است. نمی خواهم در این مورد فکر داشته باشم. با باشگاه آمریکایی صحبت کرده ام و گفته ام که اگر تیم ایران از گروه خود صعود کند همچنان در ایران می مانم. قرارداد روی میز من است اما هنوز امضا نشده است.

این در حالی است که رقابت تیم ملی دختران جوان در مرحله دوم قهرمانی آسیا از ششم اردیبهشت ماه آغاز می شود و دختران فوتبالیست ایران برابر تیم هایی چون کره جنوبی و ویتنام به میدان می روند. اکنون این سوال مطرح است که آیا تأیید چنین خبری در روحیه بازیکنان تیم تأثیر نمی گذارد؟ با توجه به اینکه خسرویار از نظر فنی مربی خوبی محسوب می شود و بازیکنان تیم نیز در مدت حضورش در ایران پیشرفت قابل ملاحظه ای کردند آیا تأیید این خبر فشار روانی و استرس برد را برای بازیکنان ایجاد نمی کند و برای تیم حاشیه به وجود نمی آورد؟

تیم ملی برای حضور در این مسابقات اردوهای مختلفی را پشت سر گذاشته و پس از ناکامی تیم های زیر 16 سال و بزرگسال در مسابقات قهرمانی آسیا و انتخابی المپیک اکنون نگاه همه به دختران جوان است اما به نظر می رسد تأیید خبر پیشنهاد تیم آمریکایی به خسرویار در آستانه مسابقات می تواند القا کننده این حس باشد که مربی به محض شکست آنها را رها می کند.

به نظر می رسد اگر خسرویار صرفاً به بخش اول صحبت خود مبنی بر اینکه در حال حاضر تمرکزم بروی تیم ملی است اکتفا می کرد حرفه ای تر بود چرا که مربیان حرفه ای چون کی روش نیز بارها با چنین پرسش هایی روبرو شدند و بدون تأیید یا رد خبر مهمترین کار خود را موفقیت با تیم تحت هدایت خود عنوان کردند. حتی پیش از جام ملت های آسیا بارها در مورد پیشنهاد کلمبیا از کارلوس کی روش سوال شد اما او این موضوع را تأیید یا رد نکرد و ذهن خود و بازیکنانش را بر بازی های پیش رو متمرکز کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "پیشنهاد آمریکایی خسرویار در آستانه قهرمانی آسیا؛ شوک مثبت یا منفی؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشنهاد آمریکایی خسرویار در آستانه قهرمانی آسیا؛ شوک مثبت یا منفی؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید