لیگ قهرمانان اروپا، آژاکس - تاتنهام؛ آخرین فرصت لندنی ها، زمان پرواز شگفتی ساز ها

نام تیم دوم فینال فصل جاری لیگ قهرمانان اروپا درپایان نبرد ورزشگاه یوهان کرایف مشخص می شود.

لیگ قهرمانان اروپا، آژاکس - تاتنهام؛ آخرین فرصت لندنی ها، زمان پرواز شگفتی ساز ها

به گزارش خبرنگاران، تیم فوتبال آژاکس به خاطر برتری یک بر صفر دور رفت در زمین تاتنهام شانس بالایی برای نامیده شدن به عنوان تیم دوم فینالیست فصل جاری لیگ قهرمانان اروپا دارد اما تیم جذاب پوچتینو که تنها ناکامی این فصل منچسترسیتی در بردن یک جام را رقم زده، با وجود نتایج ضعیف اخیر در لیگ داخلی، همیشه در میادین اروپایی غیرقابل پیش بینی بوده و همین موضوع نبرد ساعت 23:30 امشب تاتنهام و آژاکس به میزبانی تیم هلندی در دور برگشت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا را جذاب می کند.

شرایط فعلی

تاتنهام نشان داده با وجود توانایی های فراوان و بازیکنان کلیدی هنوز به اندازه کافی برای حضور در 2 رقابت همزمان سخت در حد لیگ برتر انگلیس و لیگ قهرمانان تمرکز و قدرت ندارد. شاهد این مدعا نتایج ضعیف اخیر این تیم در لیگ برتر است که باعث شده ضمن از دست دادن رده سوم کار قطعی کردن حضورش در فصل آینده لیگ قهرمانان اروپا به هفته پایانی کشیده شود؛ جایی که تیم به یک تساوی برای ماندن در رده چهارم نیاز دارد. اخراج 2 بازیکن از جمله مین، ستاره کره ای در بازی قبلی، روحیه تیم را پایین آورده؛ هر چند ستاره کره ای پس از گذراندن محرومیت بازی رفت برای این بازی آماده است. در سوی مقابل، آژاکس این هفته هم در لیگ داخلی بازی نداشت اما در فینال جام حذفی با 4 گل ویلم تیلبورگ را برد و اولین جام فصل را به دست آورد.

غایبان بازی

مانند بازی رفت، کین، لاملا و وینکس از تاتنهام و بانده و ایتینگ ازآژاکس غایبان بازی هستند، ضمن اینکه احتمال نرسیدن فرتونگن و آئوریه از تاتنهام وجود دارد.

رویارویی های قبلی

غیر از بازی رفت، تنها 2 بازی قبلی 2 تیم در فصل 1981-1980 جام در جام شکل گرفت؛ جایی که تاتنهام در بازی رفت در زمین آژاکس به برتری 3 بر یک دست یافت و در بازی برگشت هم به پیروزی 3 بر صفر رسید.

نکات کلیدی

آژاکس در 8 بازی خارج از خانه اخیر اروپایی شکست نخورده است.

تاتنهام برای اولین بار در شیوه فعلی و به طور کلی برای دومین بار در تاریخ به نیمه نهایی این رقابت ها راه یافته است.

تاتنهام هاتسپر به هفتمین باشگاه انگلیسی پس از منچستریونایتد، لیورپول، آرسنال، چلسی، منچسترسیتی و لیدزیونایتد بدل شد که پیروز به حضور در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا می شود.

ترکیب احتمالی

تاتنهام: یوریس، مین، آلی، اریکسن، سانچس، آلدروایرلد، تریپیر، سیسوکو، وانیاما، روس و مورا

آژاکس: اونانا، زیاش، فن دی بیک، دی یونگ، نرس، تادیچ، مارزرویی، دی لیخت، بلیند، تالیافیگو و شونه

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "لیگ قهرمانان اروپا، آژاکس - تاتنهام؛ آخرین فرصت لندنی ها، زمان پرواز شگفتی ساز ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لیگ قهرمانان اروپا، آژاکس - تاتنهام؛ آخرین فرصت لندنی ها، زمان پرواز شگفتی ساز ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید