دانشمند برتر دنیا: علوم دانش بنیان بهترین جهت رونق فراوری است

به گزارش وبلاگ LED اپل، سمنان- خبرنگاران- نخبه علمی دنیا و معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه سمنان گفت: علوم دانش بنیان به خاطر ارزش افزوده و ارزآوری از بهترین ظرفیت های علمی در جهت تحقق شعار سال است.

دانشمند برتر دنیا: علوم دانش بنیان بهترین جهت رونق فراوری است

سیف الله سعدالدین، از زمره یک درصد دانشمندان برتر و نخبگان علمی دنیا، روز چهارشنبه در گفت و گو با وبلاگ LED اپل اضافه نمود: شرکت های دانش بنیان فضاها و زیرساخت های مطلوبی برای اشتغال دانش آموختگان دانشگاهی به ویژه قشر فعال در زمینه پژوهش های کاربردی در دانشگاه ها و در نتیجه توسعه اقتصاد دانش بنیان فراهم می نمایند.

وی اعلام کرد: فراوریات دانش فنی شرکت های دانش بنیان از جمله ظرفیت های توسعه پایدار هر کشوری از جمله ایران است دارای تعداد قابل توجه دانش آموختگان دانشگاهی و پژوهشگر است.

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه سمنان ادامه داد: شرکت های دانش بنیان زیرساخت های مورد احتیاج را برای فراوری دانش فنی و بومی سازی آن مهیا می نمایند که با بهره گیری از این مساله می تواند به سمت صادرات دانش به کشورهای دیگر اقدام کرد.

استاد تمام دانشگاه سمنان با اشاره به سودآوری بالای صادرات دانش فنی، گفت: امروز اقتصاد و فضای بین المللی حول محصولات دانش محور می چرخد و به دلیل کیفیت بالا و قابلیت به روزرسانی این فراوریات علاقه مندان کثیری دارد.

وی با بیان اینکه شرکت های دانش بنیان ایران احتیاجمند حمایت مسوولان برای فراوری محصولات دانش محور با کیفیت و رقابت پذیر هستند، تاکید نمود: دانش فراوریی مناسب بازار، کاربردی و قابل به روزرسانی مقدمه داشتن صندلی خاص این شرکت ها در اقتصاد بین المللی است.

** فراوری دانش فنی ابزاری برای بی احتیاجی از درآمدهای نفتی

سعدالدین با اشاره به ارکان اقتصاد مقاومتی، اعلام کرد: دانش فنی ابزاری برای بی احتیاجکردن اقتصاد کشور از درآمدهای نفتی با هدف تحقق اقتصاد مقاومتی است.

وی به ضرورت به کارگیری دانش روز و روش های جدید در فراوری برای کاهش هزینه ها و ارتقای رقابت پذیری با فراوریات خارجی تاکید و توضیح داد: دانش فنی باید با راهکارهای مختلف برنامه ریزان کشور کاربردی گردد و در راستا یاری به فراوری قرار گیرد.

این دانشمند برتر دنیا گفت: گام برداشتن در راستا اقتصاد سنتی به سمت اقتصاد دانش بنیان، فراوری ثروت را برای کشور به همراه دارد.

** روان سازی و وضع قوانین جدید در فضای کسب و کار دانش بنیان

استاد تمام دانشگاه سمنان گفت: اقتصاد کشور که برمبنای درآمدهای فروش نفت برنامه ریزی می گردد، توجهی به فراوریات دانش بنیان ندارد که این مساله باید اصلاح گردد.

این دانشمند دنیای گفت: رویکردها و حتی قوانین جاری از اقتصاد تک محوری و وابسته به نفت به سمت اقتصاد دانش بنیان تغییر کند.

وی با بیان اینکه در بسیاری از موارد احتیاج به روان سازی قوانین در فضای کسب و کار شرکت های دانش بنیان احساس می گردد، اضافه نمود: چه بسا کشور، احتیاج به وضع قوانین جدیدی برای مرتفع سازی مسائل با هدف توسعه کسب و کارهای دانش بنیان دارد.

پرفسور سیف الله سعدالدین به همراه 2 استاد تمام دانشگاه سمنان، در زمره یک درصد دانشمندان برتر و نخبگان علمی دنیا محسوب می گردد.

به گزارش وبلاگ LED اپل، سال 1398 از سوی رهبر معظم انقلاب به عنوان سال رونق فراوری نامگذاری شده است.

9891/6103

منبع: ایرنا

به "دانشمند برتر دنیا: علوم دانش بنیان بهترین جهت رونق فراوری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانشمند برتر دنیا: علوم دانش بنیان بهترین جهت رونق فراوری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید