باید از خودتحریمی دست بکشیم

استاندار مرکزی گفت: باید از خودتحریمی دست بکشیم و از آن عبور کنیم، اگر مردم سرمایه گذاری نکنند دست و پای دولت بسته خواهد ماند.

باید از خودتحریمی دست بکشیم

به گزارش خبرنگاران، سیدعلی آقازاده در جمع منتخبین ساوه اظهار کرد: همزمان با هفته دولت 79 پروژه با رقم 120 میلیارد تومان اعتبار و اشتغالزایی برای 541 نفر در این سفر افتتاح و 17 پروژه نیز کلنگ زنی شد.

وی با بیان اینکه راه اندازی این پروژه ها موجب تقویت اقتصاد و کاهش نرخ بیکاری می شود، اضافه کرد: ساوه برخی بدعت ها و رکوردها را جابجا می نماید و از توان همه افراد و نخبگان بویژه از ظرفیت 30 درصدی بانوان طبق برنامه ششم توسعه استفاده می نماید.

آقازاده توجه ویژه به جمعیت زنان و مدیریت بانوان را جزو شاخص های مثبت فرهنگی شهرستان ساوه دانست و اضافه کرد: ساوه سر پیکر استان مرکزی است و یک پیکر نمی تواند بدون سر زنده باشد.

وی با تاکید بر اینکه وحدت و همدلی بسیاری از مسائل شهرستان را برطرف خواهد نمود، اضافه کرد: اتفاقات خوبی در این شهرستان در حال وقوع است.

آقازاده با بیان اینکه در شرایط سختی قرار داریم و روزهای سخت را نیز پیش رو داریم، اضافه کرد: در این شرایط باید به توانمندی های داخلی تکیه کرد، تجربه نشان داده است که اعتقاد به اراده و توان داخلی توانسته است در بدترین شرایط و روزها توفیقات بسیاری را نصیب کشور کند.

وی با اشاره به نوسانات قیمت ها و افزایش قیمت های اخیر اظهار کرد: این نوسانات باعث گردیده است که هم کارگر و هم کارفرما هر دو آسیب ببینند. در چنین شرایطی تنها با وحدت ملی و همت جمعی می توان برای این کشور حماسه آفرینی کرد.

آقازاده با تاکید بر اینکه امیدمان نباید به بیرون از مرزها باشد، گفت: هرچند که مذاکره نتایج خوبی داشته باشد، اما باید در فضای عادلانه و خارج از افکار تحمیلی و دیکته ای صورت بگیرد.

وی بر لزوم کوشش برای توسعه شتابان ساوه با توجه به ظرفیت های متعددی که در این شهرستان وجود دارد، تاکید نمود و اضافه کرد: صاحبان صنایع و فعالان اقتصادی تاثیرگذار در توسعه شهرستان به صحنه بیایند و به تقویت رونق اقتصاد یاری نمایند .

آقازاده با بیان اینکه اقتصاد کشاورزی و دامداری کمتر تحت تاثیر تحریم است بر این اساس توسعه فعالیت های کشاورزی و دامی باید در دستور کار فعالان اقتصادی قرار گیرد .

وی اظهار کرد: باید از خودتحریمی دست بکشیم و از آن عبور کنیم. اگر مردم سرمایه گذاری ننمایند دست و پای دولت بسته خواهد ماند.

آقازاده اضافه کرد: حدود 12 درصد از نقدینگی جامعه جزو درآمد دولت است و دولت به تنهایی نمی تواند جوابگوی احتیاج کشور باشد بلکه باید بخش خصوصی به یاری دولت بیاید تا مسائل کمتر شود .

به گفته وی، حسن مدیریت و تدبیر مناسب از سوی دولت و همکاری مردم در مواقع حساس اقتصادی راه چاره اصلی برون رفت از مسائل اقتصادی است تا نوسانات ارز و سکه و گرانی بوجود نیاید.

به گزارش خبرنگاران، سعید فرخی معاون امور اقتصادی استانداری مرکزی نیز در این جلسه با بیان اینکه در مسائل اقتصادی مسئولان با مردم همنوا هستند، گفت: برخی از مسائل به مسائل بیرون از کشور برمی شود، اما ضرورت داشت تا دولت آمادگی بیشتری در این حوزه داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه دولت به دنبال بهبود شرایط است، گفت: شرایط جهانی با سیاست های اقتصادی دولت همسو نشد و نتیجه آن بروز مسائلی است که مشاهده می کنیم.

فرخی اظهار کرد: به وضعیت عادلانه و شرایط مطلوب نزدیک می شویم و از وضعیتی که فعلا آشفتگی ایجاد نموده است در حال عبور کردن و با وضعیت فعلی در حال انطباق هستیم.

وی با بیان اینکه دستورالعمل تک نرخی شدن ارز و برخی دیگر دستور العمل ها شرایط را بهبود داده و کشور را از وضعیت سخت و سخت عبور داده است، به تلاطم هایی در عرضه مواد اولیه و نیز در حوزه توزیع مشاهده می شود، اشاره نمود و گفت: دستورالعمل عرضه آلومینیوم شرایط را بهتر نموده و به برطرف مسائل فعالان این حوزه یاری نموده است.

فرخی با بیان اینکه به دنبال برنامه ریزی های هستیم که با رونق اقتصادی کمترین آسیب را ببینیم و به سمت ثبات پیش می رویم، اظهار کرد: برنامه جامعی برای امنیت در حوزه کشاورزی در دستور کار داریم.

به گزارش خبرنگاران، رکود در بازار مصرف، مشکل تامین مواد اولیه صنایع، قوانین دست و پاگیر در حوزه صنعت؛ دستورالعمل های متناقض صادره در حوزه فراوری، افزایش دوبرابری نرخ کارمزد بانکی، جولان دلال ها و واسطه ها در بازار، فعال شدن اداره صنعت و معدن ساوه و توانمندتر شدن آن با افزایش اختیارات، تشکیل اتاق بازرگانی در ساوه، توسعه نامتوازن مراکز دانشگاهی در ساوه به دلیل افزایش آمار دانشگاهها، تصمیم گیری در خصوص حل مسائل کشور با تاکید بر استفاده از ظرفیت دانشگاهها، بازنگری در رشته های دانشگاهی، تربیت نیروهای متخصص، پژوهشگر و کارآفرین در دانشگاه ها، تجدید نظر در سرانه ورزشی ساوه با برخورداری از 12 هزار ورزشکار سازماندهی گردیده، لزوم مدیریت در مصرف آب در حوزه کشاورزی، پرهیز از کشت با احتیاج آبی بالا، پیوند صنعت با ورزش، لزوم تخصیص اعتبارات بیشتر در حوزه ورزش، بیکاری و شرایط سخت و سخت اقتصادی در جامعه، چالش های کارگری و اخراج دسته جمعی کارگران، تهی شدن سفره کارگران، مشکل درمان جامعه کارگری، بهره گیری از توان بانوان در ابعاد گوناگون مدیریتی جامعه، تخصیص اعتبارات برای مرمت و بازسازی مدارس و ضرورت خیرین برای توسعه مراکز آموزشی، برخی از مسائل و مطالبات بیان گردیده توسط منتخبان شهرستان ساوه در حضور استاندار بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "باید از خودتحریمی دست بکشیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باید از خودتحریمی دست بکشیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید