اخبار صنعت

ارائه برنامه دستگاه های اجرایی آذربایجان شرقی برای تحقق جهش فراوری

خبرنگاران/آذربایجان شرقی معاون هماهنگی امور مالی استاندار آذربایجان شرقی گفت: دستگاه های اجرایی استان برنامه های قابل ارزیابی خود را در ارتباط با تحقق شعار جهش فراوری هر چه سریع تر تعریف و سطح بندی نمایند.

20 تیر 1399

چطور قیمت هر بشکه نفت آمریکا به زیر صفر دلار رسید و نفت منفی یعنی چه؟

تاجران در روز دوشنبه از بازارهای نفت فرار کردند و به این ترتیب قیمت نفت برای اولین بار در تاریخ به محدوده منفی رسید. شیوع ویروس کرونا تقاضای نفت را کاهش داده و فضای کافی برای ذخیره سازی نفت اضافی در خاک آمریکا وجود ندارد.

4 تیر 1399

خبرنگاران بیش از 200 هزار تن نهاده دام و طیور در کردستان توزیع شد

سنندج - خبرنگاران - مدیر امور بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: سال گذشته در این استان 200 هزار و 551 تن انواع نهاده های دام و طیور توزیع شد.

1 تیر 1399

ایران نایب رئیس اول گروه 24 صندوق بین المللی پول شد

معاون اقتصادی بانک مرکزی در جلسه مجازی گروه 24 صندوق بین المللی پول شرکت کرد و به ایراد سخنرانی پرداخت و در این جلسه ایران به عنوان نایب رییس اول این گروه انتخاب شد.

22 خرداد 1399

موزه آبادان ،یکی از موزه های قدیمی ایران

موزه آبادان توسط علی هانیبال و با همکاری شرکت نفت آبادان تأسیس گشت.

17 خرداد 1399

حمایت خیرین شیرازی از جهادگران فعال در کارگاه های تولید ماسک

معاون تربیت و آموزش فرماندهی انتظامی استان فارس گفت: روزانه دو هزار و 500 عدد ماسک با مشارکت فعالین عرصه های جهادی، تولید و تحویل مجاری توزیع می شود.

9 خرداد 1399

بیشترین خسارت کرونا به صنعت گردشگری کشور وارد شده است

سخنگوی انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی خراسان رضوی گفت: دو سوم خسارت ناشی از کرونا به صنایع، به بخش صنعت گردشگری وارد شده است.

17 اردیبهشت 1399

شروع توزیع 20 تن شکر دولتی در صومعه سرا

خبرنگاران/گیلان رئیس اداره صمت صومعه سرا از شروع توزیع 20 تن شکر با نرخ مصوب دولتی در سطح این شهرستان اطلاع داد و گفت: این مقدار شکر به تدریج در این واحدها توزیع خواهد شد.

14 اردیبهشت 1399

اسامی 34 بازیکن تیم ملی فوتبال اعلام شد، دعوت از کریمی به جای کریمی

به گزارش خبرگزار مهر و به نقل از فدراسیون فوتبال، اسامی بازیکنان دعوت شده به اردوی تدارکاتی تیم ملی ایران برای ملاقات با کویت و گینه نو از سوی کاروس کی روش سرمربی تیم ملی فوتبال بزرگسالان به توضیح زیر اعلام شده است:

12 اردیبهشت 1399

طیبی: جای خالی یک نهاد متولی استفاده از فناوری بومی در بدنه اجرایی کشور، 40 هزار شغل پایدار خرد و خانگی در 31 استان ایجاد می گردد

رئیس جهاد دانشگاهی یکی از مهم ترین اشکالات چرخه فراوری تا کاربرد فناوری در کشور را نبود متولی توسعه و کاربرد فناوری می داند تا اگر یک فناوری باکیفیت و قابل رقابت فراوری شد اما استفاده نشد، این متولی پیگیری و مطالبه گری کند.

3 اردیبهشت 1399

قولنامه سوءتفاهمی قانونی

در بیشتر کشورهای توسعه یافته مالی، مالیات مهم ترین ابزار تامین مالی دولت است. همچنین مالیات در بازتوزیع منابع و ثروت در جامعه و در نتیجه ایجاد ثبات و رشد مالی نقش بسزایی دارد. کشورهای توسعه یافته غالبا برای تامین بودجه بر مالیات تکیه دارند.

4 فروردین 1399

شروع عملیات گازرسانی به 13 روستا در قائنات

عملیات اجرایی گازرسانی به 13 روستا در شهرستان قائنات با حضور استاندار خراسان جنوبی شروع شد.

1 فروردین 1399

نشست کمیته فنی اوپک پلاس برای بررسی ویروس کرونا

کمیته فنی اوپک و متحدانش به منظور بررسی اعمال کاهش تولید بیشتر در واکنش به شیوع ویروس کرونا ممکن است سه شنبه و چهارشنبه هفته جاری یک نشست در سطح نمایندگان برگزار کند.

1 فروردین 1399

گزارش اورژانس از 1240 حادثه دیده فصل سرما در یزد

خبرنگاران/یزد بنا بر اعلام سازمان اورژانس یزد تا به امروز در جریان فصل سرمای امسال قریب 1240 نفر در یزد دچار سوانح ناشی از این فصل شده اند.

19 اسفند 1398

فرانسه در عربستان سامانه راداری مستقر کرد

فرانسه اقدام به استقرار یک سامانه راداری در ساحل شرقی عربستان سعودی نموده تا به تقویت دفاعی این کشور در مقابله با حملات موشکی بپردازد.

14 اسفند 1398

فراوری بومی دستگاه پروتز عصبی حرکتی

استاد گروه مهندسی پزشکی دانشگاه علم و صنعت ایران گفت: دستگاه پروتز عصبی حرکتی برای رکاب زدن افراد دچار ضایعه قطع نخاعی توسط دانشمندان و نخبگان داخل کشور ساخته شد .

30 بهمن 1398

بازار داغ خرمای کرمان در آستانه ماه رمضان

خبرنگاران: نخلستانهای استان کرمان در حالی نیمی از محصول خرمای کشور را تامین می نماید که در آستانه ماه رمضان تکاپو برای بازاریابی بین المللی به خصوص در کشورهایی مانند روسیه، چین و هند شدت گرفته است.

28 بهمن 1398

تکمیل نخستین موزه زیرآبی در استرالیا ، موزه زیر آب در شهر کَن فرانسه هم ساخته می گردد

ساخت نخستین موزه هنر زیر آب نیمکره جنوبی، در استرالیا به خاتمه رسید. این موزه در عمق 18 متری زیر دریا ساخته شده است که 9 متر و نیم ارتفاع و بیش از 160 تُن وزن دارد.

25 بهمن 1398

پدیده وارونگی دما در زاهدان

رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: دوشنبه 2دی با وارونه شدن آهنگ تغییر دما با افزایش ارتفاع در زاهدان، پدیده وارونگی دمایی رخ داد.

23 بهمن 1398

ارسال پیامک اتمام زمان معاینه فنی به تهرانی ها ، 25 درصد تخفیف طرح برای معاینه فنی برتر

سرپرست ستاد مرکزی معاینه فنی خودروهای تهران گفت: زمان اتمام مهلت برگه سلامت خودرو مالکانی که از شهر تهران معاینه فنی دریافت نموده و شماره تلفن همراه آن ها در سیستم مراکز معاینه فنی به صورت صحیح ثبت شده باشد، به وسیله ارسال پیامک به آن ها اعلام می گردد.

12 بهمن 1398
تعداد: (100)