چالش دارپا برای نقشه برداری زیرزمینی

به گزارش وبلاگ LED اپل، دارپا، چالشی برای ساخت سیستم های نقشه برداری زیرزمینی برگزار نموده است.

چالش دارپا برای نقشه برداری زیرزمینی

به گزارش وبلاگ LED اپل و به نقل از دیفنس وان، آژانس پروژه های تحقیقاتی پیشرفتهٔ دفاعی آمریکا یا دارپا (DARPA)، گروه هایی را برای ساخت سیستم های نقشه برداری غارها، تونل ها و زیرساخت های شهری، به چالش طلبیده است.

پیدا کردن راه از میان غارها و تونل ها، هم سخت و هم بسیار خطرناک است اما اداره پژوهشی پنتاگون قصد دارد فناوری جدیدی ابداع کند که قابلیت حرکت زیرزمینی را داشته باشد.

دارپا، گروه هایی را به یک چالش زیرزمینی موسوم به SubT دعوت نموده است. SubT، یک رقابت سه ساله برای ساخت سیستم هایی است که می توانند نواحی زیرزمینی را نقشه برداری و جستجو نمایند.

این سازمان یک قرارداد 4.5 میلیون دلاری با شرکت iRobot Defense Holdings و یک قرارداد 750 هزار دلاری با دانشگاه صنعتی میشیگان(MTU) برای شرکت در این چالش منعقد کرد. شرکت Scientific Systems Company نیز در 31 ژوئیه، با بستن یک قرارداد 492 هزار دلاری، به این چالش پیوست.

در بیانیه دارپا آمده است: این محیط های پیچیده، در شرایط ایده آل، چالش های مشخصی برای اطلاع از موقعیت زیرزمینی ارائه می دهند اما برنامه هایی که زمان در آنها مهم است، با چالش های فنی بسیاری از جمله زمین های صعب العبور و محدودیت های ارتباطی روبه رو هستیم. چنین شرایطی، موجب سختی استفاده از نیروی انسانی می گردد اما از آنجا که فناوری های جدید، فاقد پایداری و قابلیت های ارزیابی و جهت یابی هستند، نمی توان آنها را جایگزین نیروی انسانی کرد.

هدف دارپا از این برنامه، ابداع یک فناوری تطبیق پذیر است که افراد نظامی بتوانند از آن برای درک بهتر محیط های زیرزمینی استفاده نمایند. به کار بردن این سیستم ها، کمک چشمگیری به بازرسی زیرساخت، کار معدن، ساخت و ساز و باستان شناسی خواهد بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "چالش دارپا برای نقشه برداری زیرزمینی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چالش دارپا برای نقشه برداری زیرزمینی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید