وزیر خارجه فرانسه: هدف از دعوت ظریف روبرو کردن وی با ترامپ نبود

وزیر امور خارجه فرانسه تأکید کرد انگیزه دولت متبوعش از دعوت وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به فرانسه، روبرو کردن وی با رئیس جمهور آمریکا نبوده است.

وزیر خارجه فرانسه: هدف از دعوت ظریف روبرو کردن وی با ترامپ نبود

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، ژان ایو لودریان وزیر امور خارجه فرانسه روز دوشنبه در مصاحبه ای کوتاه با شبکه خبری سی ان ان تأکید کرد که هدف دولت متبوعش از دعوت کردن محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به شهر بیاریتز فرانسه (محل برگزاری نشست سران گروه-7)، فراهم ساختن مقدمات دیدار وی با دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا نبوده است.

لودریان در پاسخ به سؤال خبرنگار سی ان ان مبنی بر اینکه آیا امیدواری به دیدار ظریف و ترامپ انگیزه اصلی فرانسه برای دعوت کردن ظریف بوده است، گفت: خیر، ما اصلاً چنین امیدی نداشتیم.

روز یکشنبه محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در سفری از پیش اعلام نشده به شهر بیاریتز فرانسه محل برگزاری نشست گروه-7 سفر کرد. وی در این سفر با مقام های آلمانی و فرانسوی و انگلیسی دیدار نموده است. رسانه های خبری آمریکایی پیش از این مدعی شده بودند که دعوت از ظریف با هماهنگی کاخ سفید بوده است.

دونالد ترامپ امروز دوشنبه در جمع خبرنگاران درباره دعوت از ظریف، گفت: در رابطه با ایران (نحوه دعوت از ظریف)، این کار با کمال احترام صورت گرفته است. من روز گذشته با ماکرون رئیس جمهور فرانسه صحبت کردم. من از تمام اقداماتی که او انجام می داد، آگاهی داشتم.

رئیس جمهور آمریکا در ادامه مدعی شد که نخواسته است با ظریف دیدار کند. وی گفت: تصور کردم هنوز خیلی زود است که با ظریف دیدار کنم. گفتم تمایلی برای دیدار با او ندارم.

این در شرایطی است که استیون منوچین وزیر خزانه داری آمریکا پیش از این گفته بود که رئیس جمهور آمریکا حاضر است در صورت تمایل و آمادگی ظریف، بدون پیش شرط با وی دیدار کند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "وزیر خارجه فرانسه: هدف از دعوت ظریف روبرو کردن وی با ترامپ نبود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر خارجه فرانسه: هدف از دعوت ظریف روبرو کردن وی با ترامپ نبود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید