همکاران ایرانی شیلر معرفی شدند، حضور بانوی بازیگر

به گزارش وبلاگ LED اپل، پیروز ارجمند، پویا سرایی، یلدا عباسی به عنوان نوازنده سازهای دف، نی، سنتور و دوتار خراسان و نیلوفر پارسا هنرپیشه سینما و تلویزیون با دکلمه غزلی از حافظ با گروه آلمانی شیلر در جدیدترین آلبوم این گروه همکاری کردند. این آلبوم چند ماه آینده در سطح بین المللی منتشر خواهد شد.

همکاران ایرانی شیلر معرفی شدند، حضور بانوی بازیگر

مصطفی کبیری تهیه کننده و نماینده گروه شیلر در ایران ضمن اعلام این خبر گفت: کریستوفر فون دیلن سرپرست گروه آلمانی شیلر که برای ضبط جدیدترین آلبوم گروهش به ایران سفر نموده است، هفته گذشته پس از ضبط آواز حجت اشرف زاده روی یکی از کارهای آلبوم، به ضبط سازهای ایرانی برای چند اثر خود با حضور نوازندگان مطرح و همچنین دکلمه ای از شعر حافظ با صدای نیلوفر پارسا پرداخت.

وی اضافه نمود: فون دیلن در دومین حضورش در ایران برای برگزاری کنسرت با هماهنگی تیم اجرایی از موزه موسیقی بازدید کرد و در این دیدار با نوازندگی پیروز ارجمند با سازهای نی و دف آشنا شد و از همان زمان تصمیم به بهره گیری از سازهای ایرانی در آلبومش گرفت. از طرفی سرپرست گروه شیلر با آشنایی با سازهای دیگر تصمیم به استفاده از 2 ساز سنتور و دوتار خراسان نیز روی کارهایش گرفت.

وی درباره جزییات این همکاری اعلام کرد: پیروز ارجمند، پویا سرایی و یلدا عباسی هرکدام در یک قطعه با این گروه به عنوان نوازنده همکاری کردند. نکته قابل توجه این همکاری ضبط ساز سنتور در قطعه برلین تهران بود که پیش از این مخاطبان این قطعه را برای نخستین بار و بدون هیچ ساز ایرانی در کنسرت آذرماه گروه شیلر در تهران شنیده بودند. همچنین یلدا عباسی نوازنده دوتار و خواننده مقامی علاوه بر نوازندگی، یکی از مقام های کردی را روی کاری با عنوان love برای این آلبوم خوانده است و نیلوفر پارسا، غزلی از حافظ را دکلمه کرد تا بر اساس خوانش وی، آهنگسازی این کار در آلمان توسط فون دیلن انجام گردد و این نخستین حضور جدی پارسا در عرصه موسیقی محسوب می گردد.

ضبط آواز، دکلمه و سازهای ایرانی برای آلبوم گروه شیلر با حضور کریستوفر فون دیلن در استودیو شهر صدای پارسیان به مدیریت آیدین الفت و با همکاری امید نیک بین صدابردار و امیر والی یاری صدابردار انجام شد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "همکاران ایرانی شیلر معرفی شدند، حضور بانوی بازیگر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همکاران ایرانی شیلر معرفی شدند، حضور بانوی بازیگر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید