ناامیدی آتش نشانان با تشدید آتش سوزی های طبیعی در بولیوی

به گزارش وبلاگ LED اپل، با ادامه عملیات اطفای حریق های طبیعی در بولیوی و دو برابر شدن وسعت این آتش سوزی ها، آتش نشانانِ داوطلب این کشور امید خود را نسبت به موفقیت آمیز بودن این عملیات از دست داده و از خطوط مقدم بعضی از این آتش سوزی ها عقب نشینی نموده اند.

ناامیدی آتش نشانان با تشدید آتش سوزی های طبیعی در بولیوی

به گزارش ایسنا، آتش سوزی های امسال، بدترین آتش سوزی های حداقل دو دهه اخیر در بولیوی هستند و وسعت زمین های سوخته در سراسر این کشور تقریباً در کمتر از سه هفته دو برابر شده و باعث نابودی جنگل های متنوع زیستی، مزارع و دامداری هایی شده که هزاران نفر را حمایت می نموده است.

در شهر کنسپسیون با وجود نزدیک به دو ماه مقابله با آتش سوزی بدون توقف، آتش سوزی های فرونشانده شده در جنگل های خشک اطراف شهر دوباره مشتعل شده و آتش سوزی های فعال نیز هم چنان در حال گسترش به سمت پارک ملی نوئل کمف مرکادو، دروازه ای به سمت جنگل های بکر بارانی آمازون هستند.

بالگردهای آتش نشان نیز به منطقه اعزام شده و در عملیات اطفای حریق شهر کنسپسیون شرکت دارند. رئیس جمهوری بولیوی هم چنین دستور داده یک هواپیمای بوئینگ 747 نیز به این عملیات اضافه گردد.

گرما و دود ناشی از این آتش سوزی ها به حدی شدید است که آتش نشانان قادر به کار کردن بیش از چند دقیقه در خط مقدم حریق نیستند.

آتش نشانان محلی و نیروهای داوطلب اعلام نموده اند که تجهیزات آن ها بسیار کم بوده و فاقد ماشین آلات سنگین برای پاکسازی بقایا و مخروبه ها و جلوگیری از پیشرفت این آتش سوزی ها هستند.

حدود 700 تا 800 آتش نشان داوطلب از عملیات خارج شده و استان درگیر آتش سوزی در عملیات اطفای حریق بیشتر متکی به واحدهای خارجی اعزامی از آرژانتین و فرانسه و سربازان بولیویایی است که برای یاری به آن ها اعزام شده اند.

با توجه به شرایط سخت عملیات و محیط پر از دود و مناظر مملو از لاشه های حیوانات و درختان سوخته در آتش سوزی، روحیه بسیاری از داوطلبان به سرعت تضعیف شده و انصراف می دهند. به همین دلیل در حال حاضر تنها 30 آتش نشان داوطلب باقی مانده است. هم چنین تاکنون چهار آتش نشان در این عملیات جان باخته اند. علت مرگ یک نفر از آن ها به دلیل سکته قلبی و سه نفر دیگر به دلیل غرق شدگی در یک دریاچه بوده است.

بنا بر گزارش رویترز، به گفته یک گروه زیست محیطی بولیویایی آتش سوزی های طبیعی در بولیوی امسال تا 15 سپتامبر بیش از 4.1 میلیون هکتار از زمین های این سرزمین را سوزانده است و تاکنون هیچ نشانه ای مبنی بر کاهش این آتش سوزی ها مشاهده نشده است.

منبع: همشهری آنلاین

به "ناامیدی آتش نشانان با تشدید آتش سوزی های طبیعی در بولیوی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ناامیدی آتش نشانان با تشدید آتش سوزی های طبیعی در بولیوی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید