سی ان ان: بوئینگ 737 در آمریکا هم فرود اضطراری کرد

به گزارش وبلاگ LED اپل، تهران - خبرنگاران - شبکه خبری سی ان ان گزارش داد: یک فروند هواپیمای بوئینگ 737مکس سری 8 که تاکنون دو فروند از آنها سقوطی مرگبار داشته اند، در فلوریدای آمریکا ناگزیر به فرود اضطراری شد.

سی ان ان: بوئینگ 737 در آمریکا هم فرود اضطراری کرد

به گزارش روز چهارشنبه وبلاگ LED اپل، سی ان ان درباره این گزارش اضافه نمود: این هواپیما که متعلق به خطوط هوایی ساوت وست ایرلاینز (Southwest Airlines) است به دلیل بروز نقص فنی در یکی از موتورهای آن ناگزیر به فرود اضطراری شد.

بنابراین گزارش، پرواز شماره 8701 خطوط هوایی ساوت وست ایرلاینز که دراین پرواز مسافری با خود نداشت از فرودگاه بین المللی اورلاندو راهی ویکتورویل (Victorville) واقع در ایالت کالیفرنیا بود.

این حادثه در روز سه شنبه (روز گذشته) زمانی رخ داد که دو خلبان این پرواز اندکی پس از برخاستن از فرودگاه متوجه مشکل در یکی از موتورهای این هواپیما شدند.

سی ان ان گزارش داد: هنوز معین نیست چنانچه فرود اضطراری و مشکل بوجود آمده در این هواپیما به مانند مشکل مشابه سایر بوئینگ های 737 مکس سری 8 که در اکتبر و ماه مارس گذشته دچار سانحه هوایی شدند، باشد.

بنابراین گزارش خطوط هوایی ساوت وست که 34 فروند از این نوع هواپیمای را در اختیار دارد، اعلام نمود که این هواپیما را برای آنالیز های بیشتر به اورلاندو بازخواهد گرداند.

درحالی که اکثر شرکت های هوایی دنیا در پی سقوط دو فروند از بوئینگ 737 مکس سری 8 در ماه مارس و اکتبر گذشته اقدام به زمین گیر کردن این نوع از هواپیماها کردند اما آمریکا همچنان به استفاده از این هواپیما ادامه داده و شرکت بوئینگ و اداره هوانوردی آمریکا در کوشش برای برطرف اشکال در برنامه پروازی این هواپیما هستند.

یک فروند بوئینگ 737 مکس سری 8 شرکت هواپیمایی اتیوپی در 10 مارس - 19 اسفند ماه - از آدیس آبابا راهی نایروبی پایتخت کنیا بود، که دقایقی پس از برخاستن از فرودگاه سقوط کرد و همه 157 سرنشین آن کشته شدند.

هواپیمای دیگری نیز از همین مدل، اکتبر گذشته (آبان ماه) در اندونزی سقوط کرد که در جریان آن حادثه، 189 سرنشین هواپیما جان باختند.

در حادثه ای دیگر، یک فروند از همین نوع هواپیما در 14 دسامبر - 23 آذر ماه - از دبی در امارات راهی نروژ بود که به علت نقص فنی یکی از موتورها، ناچار به فرود اضطراری در فرودگاه شیراز شد.

تاکنون کشورهای انگلیس، چین، استرالیا، آفریقای جنوبی، آرژانتین، ایرلند، آلمان، ایتالیا، اتریش و هلند، آژانس امنیت پرواز اتحادیه اروپا، امارات، ترکیه، کویت و عمان تصمیم به توقف به کارگیری این نوع از هواپیما تا معین شدن و برطرف عیب آن گرفتند.

اروپام **1302**2040

منبع: ایرنا

به "سی ان ان: بوئینگ 737 در آمریکا هم فرود اضطراری کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سی ان ان: بوئینگ 737 در آمریکا هم فرود اضطراری کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید