توضیحات مهدی تاج درباره برگزاری بازی تیم ملی فوتبال با برزیل در قطر یا ایران

مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال در خصوص هماهنگی های دیدار دوستانه با برزیل توضیحاتی ارائه کرد.

توضیحات مهدی تاج درباره برگزاری بازی تیم ملی فوتبال با برزیل در قطر یا ایران

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال در گفت وگو با اخبار ورزشی شبکه سه در خصوص موضوع تمدید قرارداد کارلوس کی روش گفت: قراردادی با کارلوس کی روش تا سرانجام جام جهانی 2018 داشتیم. از عملکرد او در جام جهانی راضی بودیم و شرایط خوبی را پشت سر گذاشت. 4 امتیاز در جام جهانی گرفتیم و تیم های صعود کننده ما در گروه با 5 امتیاز صعود کردند.

وی اضافه کرد: خواستار تمدید قرارداد کی روش بودیم و این اتفاق رخ داد. اهم مذاکرات هم در ترکیه اتفاق افتاده بود و بیشتر توافق ها در آنجا انجام شد که اکنون آن را رسمی کردیم. سرمربی تیم ملی هم چهار شرط داشت که یکی بحث سربازها بود که خوشبختانه موضوع حل شد تا مسئله ای برای بازیکنان سرباز به وجود نیاید و هر بازیکنی که خواستیم، بتوانیم به جام ملت ها ببریم و استفاده کنیم. کی روش خواستار این بود که اولویت فدراسیون فوتبال ارائه یاری های مادی و معنوی به تیم ملی باشد و ما بازی های مناسبی را برای تیم ملی پیش بینی کنیم. در این راه 5.5 میلیون دلار هزینه ما می گردد که 75 درصد این هزینه ها نیز ارزی است و فقط 25 درصد هزینه ها داخلی خواهد بود. چون ما لیگ نیستیم که بازی داخلی انجام دهیم و باید تیم خارجی بیاوریم یا با تیم خارجی بازی کنیم که باید سفر کنیم.

تاج در خصوص منابع فدراسیون فوتبال برای پیشبرد برنامه های تیم ملی گفت: وزیر محترم ورزش 2.5 میلیون دلار را تأمین نموده و باقی را فدراسیون فوتبال باید از محل های مختلف تأمین کند. از وزیر محترم ورزش و دولت تشکر می کنم که این یاری را به فوتبال کردند. بحث دیگر کی روش حقوق و پاداش مربیان تیم ملی بود که در این قرارداد هم توافق کردیم حداکثر 5، 6 روز پس از موعد آن، پرداختی صورت بگیرد. عمده مسائل اینها بود که ما توافق کردیم و قرارداد تمدید شد.

رئیس فدراسیون فوتبال در خصوص سفر به سوئیس و دیدار با جیانی اینفانتینو، گفت: کمیته مسابقات فیفا جلسه دارد و بنده هم عضو این کمیته هستم. طبق روال به این جلسات می رویم که 8 دستور جلسه دارد. در حاشیه این جلسه هم ملاقاتی با اینفانتینو انجام می دهم. یکی از محورهای جلسه ما میزبانی از جام جهانی 2020 فوتسال است که دوست داریم میزبان باشیم. رقبایی داریم، اما تمام شرایط مان هم برای میزبانی مناسب است. هتل مناسب، زمین مسابقه و... را داریم و به نوعی پایگاه فوتسال جهان هستیم و در رتبه سوم جهان قرار داریم و باید شرایط میزبانی را هم فراهم کنیم. همچنین بحث تفکیک کمیته فوتسال و فوتبال ساحلی فیفاست که این را در جلسه کمیته مسابقات پیگیری خواهیم کرد.

تاج با اشاره به موضوع مهم دیگری که در جلسه با اینفانتینو پیگیری خواهد نمود، گفت: موضوع دیگری هم در خصوص پول های بلوکه گردیده ای است که در فیفا داریم، اما نمی توانیم آنها را دریافت کنیم. می خواهیم تفاهمنامه ای در این خصوص داشته باشیم تا برخی مصارف مان مانند دستمزد کادر یا پول بازی های دوستانه را از پول هایمان در فیفا پرداخت کنیم.

وی درباره جزئیات دیدار دوستانه با برزیل گفت: در خصوص هماهنگی های این بازی جلسه ای با سفیر برزیل داشتیم. با برزیل 28 اسفندماه در قطر بازی خواهیم کرد. تورنمنتی با حضور ایران، قطر، برزیل و یک کشور دیگر برگزار می گردد. این را پیش بینی کردیم که اگر این اتفاق رخ ندهد، در داخل کشور این بازی را برگزار کنیم و رایزنی ها را انجام می دهیم. یک بانک اسپانسر این ماجراست که هم این موضوع و هم موضوع حضور در تورنمنت مراحل خودش را طی می نماید.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "توضیحات مهدی تاج درباره برگزاری بازی تیم ملی فوتبال با برزیل در قطر یا ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توضیحات مهدی تاج درباره برگزاری بازی تیم ملی فوتبال با برزیل در قطر یا ایران"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید