ترامپ ترکیه را تهدید به نابودی مالی کرد

به گزارش وبلاگ LED اپل، رئیس جمهور آمریکا ترکیه را تهدید کرد در صورتی که در اقدام نظامی در سوریه از خطوط قرمز وی عبور کند، اقتصاد این کشور را نابود خواهد نمود.

ترامپ ترکیه را تهدید به نابودی مالی کرد

به گزارش ایرنا، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا دوشنبه شب در پیغامی توئیتری تهدید کرد در صورتی که ترکیه اقدامی در سوریه کند که از خطوط قرمز مد نظر او فراتر باشد، اقتصاد آنکارا را به طور کامل نابود خواهد نمود.

ترامپ در پیغام خود نوشت: هماهنگونه که پیشتر گفته ام، صرفا برای اینکه یادآوری کنم، اگر ترکیه اقدامی نماید که از نظر من خارج از خطوط قرمز باشد، اقتصاد ترکیه را به طور کامل ویران و نابود می کنم (همانطور که پیشتر نموده ام!).

رئیس جمهوری آمریکا همچنین با بیان اینکه ترکیه، اروپا و دیگر کشورها باید مراقب جنگجویان تروریست داعش و خانواده های آنان باشد، مدعی شد که ایالات متحده همه سرزمین های اشغال شده توسط داعش را بازپس گرفته است.

ترامپ تاکید نمود که اکنون کشورهای منطقه که بعضی به گفته وی دارای ثروت فروان هستند، باید خود از سرزمین هایشان حفاظت نمایند.

رئیس جمهوری آمریکا صبح امروز در توئیتی با اعلام عقب نشینی نظامیان آمریکایی از سوریه، نوشت: وقت آن رسیده که آمریکا از سوریه خارج گردد. قرار بود نیروهای آمریکایی برای انجام ماموریتشان تنها 30 روز در سوریه باشند، اما این حضور چندین سال به طول انجامید. اکنون زمان آن رسیده به این جنگ بی هدف خاتمه داده گردد.

وی به بازگشت نظامیان آمریکایی به کشورشان اشاره نمود و گفت: آمریکا تنها زمانی می جنگند که به نفعش باشد و تنها برای کسب پیروزی جنگ می نماید.

ترامپ خبر خروج نیروهای آمریکایی از سوریه را نخستین بار اواخر سال 2018 بیان کرد؛ تصمیمی که به استعفای جیمز متیس وزیر دفاع وقت آمریکا منجر شد.

نیروهای دمکراتیک کرد سوریه موسوم به قسد که مورد حمایت واشنگتن هستند نیز این اقدام آمریکا را بدعهدی توصیف کردند و گفتند که آمریکایی ها از پشت به ما خنجر زدند.

خروج نظامیان آمریکایی از سوریه در حالی صورت می گیرد که ترکیه از شروع عملیات جدیدی علیه نمودهای سوریه اطلاع داده است.

کاخ سفید روز گذشته (یکشنبه) اطلاع داد که ترکیه به زودی در شمال سوریه دست به عملیاتی نظامی خواهد زد که آمریکا در آن مشارکت نخواهد داشت.

بعضی کشورهای اروپایی از جمله فرانسه و آلمان درباره این اقدام ترکیه ابراز نگرانی نموده اند.

ترکیه مدتهاست که در حال رایزنی با آمریکا برای ایجاد منطقه امن در شمال سوریه عاری از نیروهای کرد سوری است.

مقام های نظامی ترکیه و آمریکا هفتم اوت (16 مرداد) در خصوص طرح ایجاد منطقه امن در شمال سوریه به توافق رسیدند. آنکارا مدعی است که هدف از این اقدام، ایجاد منطقه ای امن برای بازگرداندن آوارگان سوری از ترکیه به کشورشان است.

ترامپ و رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه یکشنبه شب در تماس تلفنی درباره طرح منطقه امن در شمال سوریه گفت وگو کردند.

دفتر ریاست جمهوری ترکیه یکشنبه شب با انتشار بیانیه ای بیان کرد: اردوغان در این گفت وگو اظهار کرد که ایجاد منطقه امن، اقدامی کلیدی برای از بین بردن تهدید پ. ک. ک و یگان های مدافع خلق (ی. پ. گ) و فراهم کردن شرایط بازگشت آوراگان سوریه به کشورشان است.

منبع: همشهری آنلاین

به "ترامپ ترکیه را تهدید به نابودی مالی کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ ترکیه را تهدید به نابودی مالی کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید